Administration


Henriette Christiansen

Administrerende direktør

Generelle spørgsmål om Fonden

henriette.christiansen@15junifonden.dk
+4546400042
Steffen Brøgger-Jensen

Programchef (natur/jagt)

Spørgsmål om samt ansøgninger om natur og jagt

steffen.brogger@15junifonden.dk
+4546400042Mobil +45 40 25 74 85
Jens Risgaard Mortensen

Økonomichef

Økonomi- og sekretariatsopgaver, administrative spørgsmål.

jens.mortensen@15junifonden.dk
+4546400042
Lucca Weis Kalckar

Programchef (humanitært/socialt)

Fondens egne projekter og initiativer, primært naturbaseret sundhed og terapi.

lucca.weis.kalckar@15junifonden.dk
+4546400042Mobil +45 30 31 71 80
Per Voetmann

Programchef (kunst/kultur)

Spørgsmål om samt ansøgninger om kultur og kunst.

per.voetmann@15junifonden.dk
+4546400042
Mette Qviste

Sekretær

Sekretariats- og serviceopgaver

mette.qviste@15junifonden.dk
+4546400042
Dag Flemmer

Naturformidler

Aktiviteter i Arboretet for skoler og dagtilbud. Samarbejde med skoler og dagtilbud. Naturformidling. Besøg i Arboretet.

dag.flemmer@15junifonden.dk+4546400042Mobil +45 20 78 55 92
Dennis Mejer

Projektleder

Fondens egne projekter om natur og biodiversitet. Evalueringer.

dennis.mejer@15junifonden.dk+4546400042Mobil +4554553399
Rikke Stener Nielsen

Formidlingsmedarbejder (freelance)

Skolestuen, formidling, besøg i Arboretet

+4546400042
Dorthe Djernis

Fagkonsulent

Fondens egne projekter om natur og mental sundhed.

dorthe.djernis@15junifonden.dk+4546400042Mobil +4554343538

INFO


ADRESSE

15. Juni Fonden
Arboretet
Arboretvej 2 (tidl. Kirkegårdsvej 3A)
2970 Hørsholm

Find vej
ÅBNINGSTIDER

Telefonisk henvendelse alle hverdage fra kl.13.00-15.00
Man kan også sende Fonden en mail til info@15junifonden.dk

Sekretariatet er ikke åbent for personlig henvendelse på adressen uden forudgående aftale.

Grundlovsdag den 5. juni og juleaftensdag den 24. december holder sekretariatet lukket. Desuden vil der kun være yderst begrænset ekspedition mellem jul og nytår.

KONTAKT
info@15junifonden.dk46 40 00 42